Kontakt

Akademiskt primärvårdscentrum/Academic primary health care centre

Besöksadress:
Solnavägen 1E (Torsplan), plan 6
113 65 Stockholm

Besökare ombedes anmäla sig i receptionen plan 8, eller ring den du ska träffa så kommer vi och öppnar.

Postadress:
Box 45436
104 31 STOCKHOLM

E-post: villvetamer@aprimc.se

Se karta på hitta.se»

Söker du någon av våra medarbetare?
Medarbetare inom nätverket Akademiska vårdcentraler, AVC. Sök
här »
Övriga medarbetare på Akademiskt primärvårdscentrum. Sök här »

Ledning:

Eva Sydhoff Henriksen, verksamhetschef, med dr
mobil: +46 (0)73 966 14 75
e-post: eva.sydhoff-henriksen@sll.se

Lena Nilsson-Wikmar, professor
e-post: lena.nilsson-wikmar@ki.se
tfn: +46 (0) 8-524 888 48

Lena Törnkvist, docent, enhetschef, fortbildning
e-post: lena.tornkvist@sll.se
mobil: +46 (0)70 7462685

Helena Schildt Tossman, enhetschef, AT/ST
e-post: helena.schildt-tossman@sll.se
mobil: +46 (0)70 4845080

Lena Lund, med dr, enhetschef, VIL
e-post: lena.k.lund@sll.se
mobil: +46 (0)70 1655182

Agneta Björklund, verksamhetschef, Jakobsbergs vårdcentral och AVC Jakobsberg
e-post: agneta.bjorklund@sll.se

 

Press- och kommunikationsansvarig
Daphne Macris
Mobil: +46 (0)73-91 45 245
E-post: daphne.macris@sll.se

Kursadministration fortbildning
Lena Olsson
lena.ma.olsson@sll.se, tfn +46 (0)73 05 05 612